ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

ARAPLARDAN SONRA ŞİMDİ DE AFRİKALILAR GELİYOR!

05 Şubat 2018 Pazartesi, 08:25

Son yıllarda Ordu, özellikle yaylaları ve şelalelerinden ötürü Arap turistlerin uğrak mekanı haline gelirken, şimdi de Afrika ülkelerinden Ordu Giresun Havalimanı’na haftada 3 kez direkt uçuş olacağı belirtildi.

Ordu Mena Zirvesini iple çekiyor…

 

Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, 3-5 Mayıs tarihlerinde Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinin katılımıyla Ordu’da (MENA) zirvesi düzenleneceğini söylerken, “Yaklaşık 250 kişilik, içinde seyahat acenteleri, tur operatörleri ve gazetecilerin olduğu bir grubu bir hafta boyunca Ordu’da ağırlayacağız.” Dedi.

“2018’den beklentimiz çok fazla”

2017 yılını güzel geçirdiklerini ancak Ordu’da turizm anlamında 2018 yılını daha iyi geçirmek istediklerini belirten Toparlak; “Ordu’da 2017 yılı turizm açısında gayet güzel geçti. Konaklama, yeme içme ve diğer sektörler açısından turizm açısından iyi bir sezon geçti diyebiliriz. 2018 yılından beklentimiz çok daha fazla. Bütün fuarlara katılıyoruz ve katılmaya da devam edeceğiz. 2018’den beklentimiz çok yüksek. Şuan Türkiye’de problem yok. 2018 yılında Türkiye’nin turizm pastasından pay alması yüksek gözüküyor. Özellikle Avrupa ölçeğinde önemli rezervasyonlar var.”Dedi.

“Stuttgart’tan turlar gelecek”

Stuttgart’ta katıldıkları fuarın gayet olumlu geçtiğini ve kazanımlarla döndüklerini kaydeden İl Müdürü Toparlak; “İki hafta boyunca Almanya’da Stuttgart’taydık. Seyahat acenteleriyle toplantılar yaptık. Onlara maket hazırlayıp verdik. Mayıs ayından itibaren Ordu’ya organizasyonlar olacak. Önce tanıtım yapacağız. Sonrada Almanya Stuttgart’tan gelen turist Ordu Giresun Havalimanı’na inecek. Ordu ve Giresun’u gezip konakladıktan sonra Trabzon Havalimanı’ndan geri dönüş yapacak. Böyle bir paket hazırlayıp sunduk. İnşallah önümüzdeki sezondan itibaren buna başlayacağız. Bir taraftan da önümüzdeki günlerde İran seyahat acentelerimizi Ordu’da ağırlayacağız” diye konuştu.

“Afrika’dan 250 kişi gelecek”

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden bir grubun MENA zirvesine geleceğini ve Ordu’yu tanıtacaklarını söyleyen Toparlak; En önemlisi 3-5 Mayıs itibariyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) zirvesini Ordu’da yapacağız. Türkiye’de2’ncisi yapılacak. İlki geçen yıl Rize’de yapılmıştı. Bakanımız Numan Kurtulmuş’un talimatlarıyla ikincisini de Ordu’da yapacağız. Güzel bir organizasyon olacak. Yaklaşık 250 kişilik içinde seyahat acenteleri, tur operatörleri ve gazetecilerin olduğu bir grubu bir hafta boyunca Ordu’da ağırlayacağız. 2 Mayıs’ta Ordu’da olacaklar. Ordu’da karşılıklı info çalışması gerçekleştireceğiz. Güzel bir çalışma olacak. Sezona bu çalışmayla girmiş olacağız. Önümüzdeki sezonun bereketli ve iyi olacağını düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

2018 yılında Suudi Arabiastan’ın El Kasım kentinden Ordu’ya haftada iki tane direkt uçuş gerçekleştiğini söyleyen Toparlak, Afrika ülkelerinden de Ordu Giresun Havalimanı’na 3 tane direkt uçuşun olmasının muhtemel olduğunu dile getirdi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul-Adnan Alparslan (Özel Haber)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz