ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

Asayiş Berkemal!

03 Şubat 2018 Cumartesi, 08:40

Vali Seddar Yavuz başkanlığında Ordu’nun, 2017 yılındaki genel asayiş, güvenlik, uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadelesi gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

 

2017 asayiş değerlendirme toplantısına Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, ilçe kaymakamları, ilçe emniyet ve jandarma komutanları ile asayiş birimlerinin amirleri katıldı

“En önemli görev güvenlik”

‘2017 yılında, ilimizdeki asayiş, güvenlik, uyuşturucu ve kaçakçılıkla mücadele bağlamında nasıl bir yıl geçirdiğimize dair karnemizi herkes görmüştür’ diyen Vali Yavuz, “Devletin asla vazgeçemeyeceği en önemli görevlerden bir tanesi güvenlik konusu. Can ve mal güvenliğini, namus güvenliğini sağlama noktasında en önemli görevleri, önleyici hizmet kapsamında sizler ifa ediyorsunuz. Özellikle ilçelerde kaymakamlarımızın emir ve komutasında emniyet müdürlerimiz, ilçe jandarma komutanlarımız yoğun bir mesai harcıyorlar. Geldiğimiz noktada, dünyada hızla artan bir suçla karşı karşıyayız. Modernleşmeyle birlikte suç çeşitleri de artıyor ve yol gösterici bir takım film, sosyal medyadaki aktiviteler başta olmak üzere suçluluğu özendiriyor.” Dedi.

“Uyuşturucuya engel olacağız”

Uyuşturucu maddeleri için yeni önlemler alınması gerektiğini savunan Yavuz; “Türkiye daha önce transit bir ülkeyken, artık uyuşturucu konusunda hedef ülke konumuna geldi. Bu nedenle dikkatimizi uyuşturucu ile mücadele konusuna vererek, her bir uyuşturucu türüne göre yeni politikalar geliştirmemiz gerekiyor. Risk grubunda bulunan çocuklara yönelik projemizi desteklemenizi, ilçenizdeki bu çocuklara yönelik sosyal, ekonomik ve kültürel projelerle yanlarında olmanızı bekliyoruz. İnsanlar uyuşturucu ile tanıştıktan sonra tedavinin çok kolay olmadığını biliyoruz. O, nedenle Valilik olarak bizim çalışmamız, insanları uyuşturucu ile hiçbir şekilde tanıştırmamak, mümkünse bunu engellemek olacaktır.” İfadelerini kullandı.

Haber merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz