ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

“Çözüm olmaya geliyoruz”

12 Ekim 2017 Perşembe, 09:21

         

1985 yılından bu yana Matbaacılık, reklamcılık ve gazetecilik sektöründe faaliyet gösteren, Etem Yücel Ordu Madeni Eşya ve Sanatkarlar odası başkanlığına aday oldu.

 

Ordu Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odasında yıllardır yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Etem Yücel, oda yönetiminde bulunduğu süre içersinde Ordu ve ilçelerini yakın takibe aldığını ve bütün esnafların kendi meslek dallarında sorunlarını çok iyi bildiğini ifade ederek, önümüzdeki yıl yapılacak seçimlerde oda başkanlığı için bütün üyelerden destek beklediğini söyledi.

            “Sorunları çözemedik!”

“Üyeler, tarafsız, tecrübeli ve çalışkan yönetim istiyor” diyen Etem Yücel, bu anlayış ve üyelerden gelen yoğun baskı üzerine Oda başkanlığına aday olduğunu bselirterek, şunları söyledi;

“Sektörün ve konum itibarıyla 28 yıldır üyesi bulunduğum odanın başkanı olmak istiyorum. Yönetimde olduğum halde halen çok eksiklerimiz var. Bunları şimdiden tek tek tespit ederek çalışmalarıma başladım. Bizim odamıza kayıtlı üye esnaflarımızın mesleki dalları ve branşları çok geniştir. Her birinin kendi açısından çeşitli eksikleri ve ihtiyaçları var. Biz gerçekten oda olarak esnaflarımızın sorunlarına yeteri kadar önem vererek ilgilenemedik. Sorunları çözemedik, ihtiyaçları karşılayamadık. Bunu önce baştan kabul etmek gerekir. Her bir esnafımızın ayrı ayrı dertleri ve sorunları var. Bunlar tek elden değil, tüm yönetimden alınacak kararla çözüme kavuşturmayı hedefliyorum.”

            “Dost kaybetmeyiz…”

Seçimlere 6 ay olmasına rağmen şimdiden çalışmalara başladığını da belirten Yücel, “Ben çalışıyorum, bütün üyelerimizi ziyaret ediyorum, bu konuda da bana gerçekten bana büyük şans veriyorlar. Başkanlık için mutlaka başka arkadaşlarımız da aday olacaktır. Burada üyelerimiz tercih ettiği kişiyi seçecek ve başkan yapacaktır. İnşallah önümüzdeki gönlerde seçim tarihi belirlenecek ve ben de üyelerimle beraber ona göre çalışarak vaatlerimi anlatacağım. Ama bu bir demokratik ortam içersinde demokrasinin gereği olan bir yarıştır. Dileğim hiçbir arkadaşımızı, üyemizi üzmeden, kalbini kırmadan, gönül birliği içersinde bir seçim yaparız.  Seçim kaybetmek isteriz, fakat dost ve arkadaşlarımızı, esnaflarımızı asla kaybetmek istemeyiz. Ben rakibim olacaklara da teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” Diye konuştu. Adnan Alparslan/Yılmaz Ülgü (Ordu Hayat)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz