ordu-logo
Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı
mobilya

Kurtulmuş, sahneye çıktı

11 Ekim 2017 Çarşamba, 22:30

        

Yeni sezonun ilk turunda 35 oyun ile seyircisini selamlayan Devlet Tiyatrolarının prömiyeri geçtiğimiz hafta yapılan iddialı oyunlarından “Osmancık”, adeta kapalı gişe oynuyor.

Bir destanın öyküsü olan eserin Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde dün akşam sahnelenen gösterimini eşi ile birlikte izleyen Bakan Numan Kurtulmuş, oyun sonrasında twitter hesabından yeni sezona ilişkin mesaj verdi.  Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularının, Tağrık Buğra’nın “Osmancık” isimli eseriyle güzel bir oyun çıkarttıklarını belirten Bakan Kurtulmuş, “Tarık Buğra’yı rahmetle yâd ediyor, başta oyuncularımız olmak üzere tiyatroya gönül veren herkese hayırlı bir sezon diliyorum.” dedi.

Oyunun sahneleneceği günün sabahı babasının vefat haberini alan oyunculardan Can Öztopçu’yu, babasının ölüm haberini almasına rağmen sahneye çıkıp, rolünü kusursuz oynaması nedeniyle de oyun sonrası sahneye çıkarak tebrik eden Bakan Kurtulmuş, Rum beyini canlandıran Öztopçu’nun geceyi bin kat daha anlamlandırdığını kaydederek, sanatçıya başsağlığı dileklerini iletti.

Bakan Kurtulmuş, oyunun ardından oyuncularla birlikte seyirciyi selamladığı sahnede oyuncularla da tokalaşarak, tebrik etti. Haber merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir