ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

MHP’DEN TOPLU AFRİN DİLEKÇESİ!

03 Şubat 2018 Cumartesi, 09:29

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu il, diğer 19 ilçe örgütleri, Afrin’de terör örgütlerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nda Mehmetçik’in yanında yer almak için dün Ordu Askerlik Şubesi’ne 250 kişinin dilekçesini verdiler.

 

MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz ve Altınordu İlçe Başkanı Erol Bayram’ın yanı sıra il ve ilçe örgütleri, hazırladıkları dilekçeleri askerlik şubesine teslim ederek Afrin’e gitmek istediklerini belirttiler.

“Askerlerimizin arkasındayız”

MHP Altınordu İlçe Başkanı Erol Bayram, gönüllü asker olabilmek için dilekçe verdiklerini aktararak; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin Operasyonuyla ilgili Türkiye’nin 50-100 yılını garanti altına almak, oradaki terör odaklarını bertaraf etmek üzere başlattığı harekatı, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan 80 milyon olarak tek yürek olup alkışlıyoruz. 5 tane oğlum var, 3’ü askerde, 2’sini de gönderirim, gerekirse eşimi de gönderirim, ben beklerim, Allah onların ayaklarına taş değdirmesin derken bizde askerlerimizin arkasındayız. Altınordu İlçe Teşkilatımızın yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Afrin’e gönüllü askere gitmek üzere hazırladığımız dilekçeleri askerlik şubesi başkanlığımıza ileteceğiz. Allah Türkiye’mizin yar ve yardımcısı olsun. Allah Ordumuzu muzaffer eylesin.” Dedi.

“250 kişi dilekçe verdi”

MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz, her daim Türk askerinin yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirterek; “20 Ocak’ta başlayan ve sınır dışı operasyonla Afrin’e giden Türk askerini kutluyorum. Şehitlerimize Allahtan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. Ülke çok kötü bir süreçten geçiyor. Türk askerinin yanında olduğumuzu belirtiyoruz. MHP il ve diğer 19 ilçemizdeki arkadaşlarımızın askere gitmek için dilekçe verdik. Türk milletinin her daim yanındayız. Birileri bunu Ak Parti, birileri MHP’liler olarak düşünüyor. Bu Türk milletinin meselesi. Askerini, polisini eşinin yanında alçakça buran PKK’lılara yapılan bütün operasyonları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin aldığı bütün kararları destekliyoruz. 250 kişinin verdiği dilekçeyi askerlik şubesine teslim ederek Türk askerinin yanında olduğunu beyan ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz