ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

“Önce kendinizi memnun edin!”

12 Ekim 2017 Perşembe, 09:00

         

Ordu Valisi Seddar Yavuz, hayatında ilkokul öğretmeninin emeğinin büyük olduğunu belirterek, ilkokul öğretmenliği ve sınıf öğretmenliğinin Türkiye’deki stratejik ve en önemli olan kısım olduğunu söyledi.

 

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin yeni yılı açılış dersini Ordu Valisi Seddar Yavuz verdi. Öğrencilere kendilerine güvenmelerini ve ne istediklerini bilerek çalışmalarını tavsiye eden Vali Yavuz, “Herkesin aradığı bilgi, beceri, yetenek. Ne olursanız olun bilgi, beceri ve yeteneğiniz yoksa bir işe başlamanız mümkün değil.” Dedi.

Kaymakamlık mesleğini anlatan ve öğrencilerden Türkçeyi iyi kullanmalarını da isteyen Vali Yavuz, şunları kaydetti;

“Kaymakamlık mesleği de Türkiye’de her alanda hizmet verebilen bir alan olması vesilesiyle diğer mesleklerden çok daha farklı bir özelliğe sahip. Bizim mesleğimize girecek insanların, akademik becerileri, çok düzgün bir Türkçeye sahip olmaları ve hitaplarının çok güçlü olması gerekir. Dolayısıyla ne dediği anlaşılmayan, Türkçeyi düzgün kullanamayan insanların, toplumda yarattığı etki sınırlıdır. O yüzden öğrenim hayatınızda beden dili başta olmak üzere Türkçe hâkimiyeti, hitabeti geliştirmeniz çok önemli diye düşünüyorum.

            Kendimizi memnun etmeliyiz!

Bunun yanında yaptığınız hiçbir iyilik karşısında bir teşekkür beklememek, icra edilen tüm meslek için sihirli bir cümledir. Bizim hedefimiz; insanların teşekkürünü almak değil, kendimizi mutlu etmektir. Çünkü, insanların doğası itibariyle iyilik yaptığında, birinin gönlünü aldığında, gönül huzuru içerisinde hayatını geçirir. Dolayısıyla iyilik yaptıkça, kendinizi mutlu edersiniz. Bu nedenle hizmet aşkı; bir insanın kendini geliştirebilmesi, ifade edebilmesinin bir yoludur.  Diğer taraftan da huzurlu ve mutlu olabilmesinin başka bir yoludur. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olmayın. Fikir sahibi olmadan ideoloji sahibi olanlar, ancak ve ancak taraftarlık yapar. Taraftarlıkta da akıl yoktur, duygu vardır.” Haber merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz