ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

ORÇEV’DEN ASANSÖRLÜ OTOPARKA DESTEK!

03 Şubat 2018 Cumartesi, 08:55

Ordu Çevre Derneği Başkanı Gül Ersan, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın Ordu’daki otopark sorununu çözmek için asansörlü otopark sistemini uygulamaya karar vermesini desteklediklerini dile getirdi.

 

Asansörlü otopark sisteminin önemine değinen Ersan, “Bu kararın otopark sorununu önemli ölçüde çözeceğini düşünüyor, ORÇEV olarak biz de destekliyoruz” dedi.

“Bir an önce hayata geçmeli”

Asansörlü otoparkların kentin içini de rahatlatacağını kaydeden Başkan Ersan; “Çağdaş ve yaşanabilir bir kent için fikirler üreten uzmanları derneğimize davet ederek Ordu’nun öncelikli sorunlarını ele almıştık. Sorunlardan biri de hem sürücüler hem de yayalar için çekilmez hale gelen otopark sorunuydu. Özellikle cadde otoparkları yolların daralmasına neden olurken park etmeye çalışan araçlar nedeniyle de trafik sık sık duruyor. Ulaşım ve otopark sorununu birlikte tartışırken asansörlü otoparkların fazla yer kaplamaması nedeniyle şehrimiz için uygun olduğu görüşülmüştü. Belediye Başkanı Engin Tekintaş tam dört yıl önce ‘yolu yaptıktan sonra yarısını otoparka çevirmek sureti ile para kazanma yöntemini otopark sorununa çözüm yolu olarak görmediklerini’ söylemişti. Kent içini önemli ölçüde rahatlatacak olan asansörlü otopark sisteminin bir an önce hayata geçirilerek caddelerimizin asıl işlevine kavuşmasını bekliyoruz.” Diye konuştu.

Haber merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz