ordu-logo
Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı
mobilya

  Ordu’nun yeşil beyinleri…

11 Ekim 2017 Çarşamba, 08:22

Atık kağıtlara deniz kabuğu ekleyerek elde ettikleri duvar kağıtlarının ses ve ısı yalıtımı ile yangına dayanıklılık özelliklerini ortaya koydukları projeleri ile Kıbrıs’ta üçüncü olan Sena Ecem Özcan ve Rana Yaren Civelek, Türkiye’ye döndüler.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünce düzenlenen “Uluslararası Genç Yeşil Beyinler Yarışması”nda öğretmenleri Ebru Karadağ Uzman danışmalığında hazırladıkları “deniz kabuğu katkılı duvar kağıdıyla yalıtım” projesi ile Dünya üçüncüsü olan halen Altınordu Fen Lisesi ve Altınordu Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezinde okuyan Sena Ecem Özcan ve Rana Yaren Civelek, ödüllerini aldılar.

Dünya üçüncüsü olan iki öğrenci dün de Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu ve öğretmenleri ile Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten tarafından kabul edildi. Erten, öğrenciler ve öğretmenlerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Bu uluslararası yarışmada birinci TED Ankara Koleji öğrencileri Doğu Deniz Uğur ile Eda Ayan birinci olurken, Öze Ege Lisesi öğrencileri Evren Geydirici ile Müge Demirsoy ikinci oldular.

Üniversitelerde ise Jacobs Üniversitesi’nden Kiran Adhikari ile Larissa Oliveira birinci, ODTU Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nden Hossam Ahmed ile Kareem Ahmed ikinci, Cyprus Science Universitesi’nden Bilal Siddiqui ile Jesutomito P. Morankinyo üçüncülüğü elde ettiler. Haber merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir