ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

“PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

03 Şubat 2018 Cumartesi, 08:50

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Aybastı’da sağlık hizmetlerinde uzun süredir yaşanan sorunlara değinerek, ” Aybastı Devlet Hastanesinin takipçisiyim, C statüsüne geçmesi için ne gerekiyorsa yapacağım” dedi.

 

Aybastı’da vatandaşların uzun süredir sağlık hizmeti almakta büyük sorunlar yaşadığını belirten Torun, her geçen gün mağduriyetlerin artığını ifade etti.

“Sağlık sorunları artıyor”

Aybastı’daki sağlık sorunlarını meclise taşıdığını aktaran Torun; “Aybastı’da vatandaşlarımız maalesef uzun süredir sağlık hizmeti almakta büyük sorunlar yaşıyor. Hükümet sağlıkta dönüşüm dedi, ancak kırsal ilçelerimiz de, bölgede yaşayan vatandaşlarımız da bu dönüşümden hiçbir pay alamadı. Tam tersine her geçen mağduriyetleri katlanarak arttı. Aybastı’nın nüfusu 30 binlere ulaşmış, civar ilçelerden gelenlerle birlikte artan hasta sayısı karşısında vatandaşımız mağdur, istediği sağlık hizmetini alamıyor. Ne yapsın vatandaşımız, tam teşekküllü bir hastaneye gitmek istese 60 km. yol yapacak, yolların çalışmaları bitmiyor ayrı bir eziyet yaşıyor. Çabalarımız karşılık bulmadı. Bölgemizdeki sağlık sorunları hızla artıyor. Şimdi yeni hastane binası inşaatı devam ediyor, aldığım bilgilere göre de bir aksaklık olmazsa önümüzdeki Ağustos ayında biteceği söyleniyor. Ayrıca Sayın Sağlık Bakanına hastanenin C grubuna alınması için olumlu bilgi notu verilmiş. Bende konunun yakından takipçisiyim. Haftaya Sayın Bakanla da bizzat görüşeceğim. Aybastı Devlet Hastanemizin C grubuna alınması için ne gerekiyorsa yapacağım, bu statüye geçinceye kadar da konunun peşini bırakmayacağım.”dedi.

Haber merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz