ordu-logo
Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı
mobilya

“Kirli oyunların hesabı sorulacak!”

09 Eylül 2017 Cumartesi, 08:00

Cumhuriyet Halk Partisi 94 yaşında…

CHP İl Başkanı Av. Atila Şahin, “Ülkemizde barış, huzur, adalet, kardeşlik ve refah yeniden hakim kılınacaktır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. Kuruluş yıldönümü bugün ilimizde de kutlanacak. Kutlamalar bugün saat 13.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Kutlamalar daha sonra İl başkanlığında Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in de katılımıyla devam edecek. Partide ilk olarak 94.kuruluş yıl dönümü pastamızı kesilecek, arından da Kazım Türkmen konferans Salonunda kuruluş paneli gerçekleştirilecek.
“6 ok’a bağlıyız”
CHP İl Başkanı Av. Atila Şahin yaptığı açıklamada; “Bu kutlamalarda Cumhuriyet Halk Partisi olarak birlik ve beraberliğimizi bir kere daha pekiştirerek, Atamızın bizlere emanet ettiği altı ok’a bağlılığımızı bir kez daha göstereceğiz.” Dedi.
Dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurularak, Türkiye’de aydınlanmanın yolunu açan Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olarak, ülkemize ve halkımıza hizmet etmenin onuru ve gururunu yaşadıklarını belirten Şahin, şöyle devam etti;
“Milli mücadelemizin omurgasını oluşturarak, devletimizi kuran ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet tarihi boyunca büyük dönüşümlerin öncüsü olmuştur.
CHP çelikten bir kaledir
Cumhuriyetimize yönelik tehditler karşısında çelikten bir kale oluşturan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, demokrasinin, rejimin ve ülke topraklarının ciddi tehlike içinde bulunduğu günümüzde her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. İçinden geçtiğimiz kritik süreçte, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve rejime yönelik tehlikeler için bu gün gelinen noktada sorumluluk artık hepimizindir.
Cumhuriyetin aydınlık ve çağdaş değerlerine karşı bitmek bilmeyen bir hınçla hareket eden hainler, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin 94 yıldır savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni iftira ve yalanlarla yıpratmaya çalışmaya devam etmektedirler. Ancak Cumhuriyet rejimine karşı, kirli oyunlarla rövanş almaya kalkışan şer odaklarından, halkımızdan ve onurlu tarihimizden aldığımız güçle yine Cumhuriyet Halk Partisi tarafından hesap sorulacaktır.
Umutsuz değiliz!
Cumhuriyete yönelik tehditler karşısında devletin bütün kurumlarının üzerine düşen görevi hassasiyetle yerine getireceğine olan inancımız tamdır. Ancak bu tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için toplumun bütün kesimlerine, sen ben kavgasını bir yana bırakarak, birlik, beraberlik içinde duyarlı ve uyanık olma çağrısında bulunuyoruz.
Cumhuriyet Halk Partisi olarak mücadelemiz halkımızla birlikte, sürecektir. Ülkemizde barış, huzur, adalet, kardeşlik ve refah yeniden hakim kılınacaktır. Bütün olumsuzluklara rağmen, asla umutsuz değiliz. Tam bağımsız, özgür ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık geleceğe taşıyacağımızdan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Varlığımızı yok etmeye yönelik, içerden ve dışarıdan yapılan bütün saldırıları, birlikte hareket ederek, bertaraf edeceğiz.” Haber merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir