ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ YOK!

12 Ekim 2017 Perşembe, 09:14

Orduspor Kulübü, alt yapısındaki oyuncuları almaya çalışan kulüplere sert bir açıklamayla cevap verdi. Ordu’da futbolu geliştirmek istiyorsak yetenek avcısı ve emek istismarı yapan kişilere artık gereken cevabı verme zamanı geldiği söylenen açıklamada, ‘armut piş, ağzıma düş anlayışına son vermek zorundayız’ denildi.

Orduspor’dan futbolcu isteyen kulüplere karşı sert tepki:

Ordu’da futbolun lokomotifinin yine Orduspor’un altyapısı olacağı belirtilirken, Orduspor’u yok saymanın Ordu’da futbolun pimini çekmek anlamına geleceği dile getirildi.

“İnce eleyip sık dokuyoruz”

Orduspor altyapısından istenen oyuncuları vermeyeceklerini belirten Mor Beyazlı Kulüpten şu açıklama yapıldı: “Altyapı konusunda ince eleyip, sık dokuyoruz. Ordu’da futbol bir yere gelecekse Orduspor’un altyapısında yetişen, büyük emekler verilen gençlerimizin yükleneceği misyon çok önemli hale gelmiştir. Eğer bugün gençlerimize diğer amatör kulüplerden yoğun talep varsa Orduspor doğru yolda diyebiliriz. Belki de Orduspor’da son yıllarda yapılan en düzgün işlerden bir tanesi alt yapıda büyük fedekarlıklarla yetiştirilen gençlerimiz olmuştur. Orduspor Yönetimi olarak son günlerde kulübümüz alt yapılarındaki futbolcularımızın başka kulüplerce lisansları ile beraber gelmeleri yönünde yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Orduspor’un kurtuluş reçetesi, alt yapıda yetiştirdiğimiz gençlerimizin elinde.”

“Orduspor son nefesini vermedi”

Orduspor henüz son nefesini vermedi, son sözünü söylemedi. Orduspor ruhunu teslim etmedikçe Orduspor için hala umut var demektir. Kısıtlı imkanlarımız da olsa taraftar desteğimiz, Ordusporlu olma bilinci ve sorumluluğunu yüreğinde hisseden Ordulular Orduspor’a karşı olan kesimlere de gereken cevabı en iyi şekilde vermiştir.

” Orduspor’un kurtuluşu gençlerde”

Emek istismarlarına gereken cevabın verilmesi gerektiğini savunulan açıklamada; “Hiç kimse altyapıdaki gençlerimize göz koymasın. Orduspor’un geleceği ve kurtuluş reçetesi altyapıdaki gençlerimizle olacak. Altyapıdaki oyuncularımızı hiçbir surette bir başka kulübe vermeme kararını almış bulunuyoruz. Bu yönde kulübümüze gelecek hiçbir talebi kabul etmeyeceğimizi sporcu ve velililerinin bilmesini bir kez daha önemle duyuruyoruz. Alt yapıdan birçok gencimizin A takıma kazandırılması yönünde çalışmaların yapılıyor. Ordu’da futbolu geliştirmek istiyorsak yetenek avcısı ve emek istismarı yapan kişilere artık gereken cevabı verme zamanı gelmiştir. ‘armut piş, ağzıma düş anlayışına son vermek zorundayız. Durugöl’deki tesislerin yıkılmasından dolayı belki gençlerimiz yeterli antrenman sahası bulamadı. Kısa süre içersinde yoğun bir çalışma dönemine girilecektir. Alt yapımız Orduspor için olmazsa olmazımızdır anlayışı ile hareket ederek alt yapımızın güçlendirilmesi için gerekli çalışmalar yönetim kurulumuzca planlanmaktadır Yönetim olarak gençlerimize güveniyoruz, Orduspor’un kurtuluş reçetesini gençlerimizde görüyoruz. Saygı ve sevgiyle sizler var oldukça Orduspor ilelebet yaşayacaktır” ifadeleri kullandı.

Ordu Hayat / Tevfik Kul

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz