ordu-logo
Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı
mobilya

11 Ekim 2017 Çarşamba, 15:49
MUSTAFA KÖKSAL
MUSTAFA KÖKSAL mustafakoksal@hotmail.com Tüm Yazılar

AKLIN YOLU SPOR

Bilen, gören, sıkıntıyı manen çekenin vereceği mesaj bu.

Aylardır yazdım. Yeni Orduspor Ordu takımı diye. Yeni Orduspor falancının takımı yok filancıların elinde, bende o filancıyı zaten sevmem, o da  sevilmiyor spor alemi içinde sonuncu sözcük olur.

Cahit hoca diyor ki; ”İyi takımız, iyi başlamadık, kötü sonuçlar aldık, ama en büyük eksik Ordu ile el ele olamadık. Sahada biz vardık, oynadık ama tribünde Ordu yoktu”

Hocam çok özel takım olabilirsin, iyi oyuncularında var ellerinde, ama bu işte güçlü “AR-GE” ye sahip değilsen aklın yolu tek olmaz, aklın yolu tabi ki çokta olmaz ama bu takım bu kadar kötü ise sahada niye diye soruda olmaz.

Eksikleri siz biliyorsunuz, çare taraftar oda zorla olmaz.

Bakın ben başından beri bu takıma karşı olan bu ilin birkaç kişisine şunu diyorum; ”Orduspor Ordu’nun. Onu karıştırmadan bu ile bu takımı kazandıran insanlara nefret içinde olmayın. Destek olun, köstek olmayın.”

Ben spor insanıyım. Ben Yeni Ordusporluyum, Ordusporluyum, ben ASKF-TÜFAD’ım. Bu  ilimizde spor düşüyor yere, sen geçerken faydan yok iken birde mevcut olana da tekme atıyor ve yazıyorsun.

Arkadaşım, bu ilde lütfen dikkatli olun, ”Hürses-Ordu Hayat ve yıllarca Vizyon”da yazan çizen insanım. Beni eleştirirken ya da niye Yeni Orduspor derken düşünün lütfen; ”bu adam 30 yıldır her gün çizen biri, sporun içinde idareci teknik adam, yazıyor her gün diye bir sorun. Sizde 1 ay yazın lütfen.

Köşenizde eleştirin göreyim.

Buna bir zaman ayırın, eğer Enver-Ertan-Cahit diyene kadar, nefret içimde dağ diyene kadar, bir maçına bir arkadaşınızla gitseniz, binlercesi olursunuz ve  tribünde dolar. O takım da oyundan o sesle zevk alır ve bu insanlar için oynamayı farz bilir.

Benim  için Cahit hoca ya da başka hocalar işim değil, onları takımın başına atayan yönetim var. Sizler kadar gören, bilebilen onun içinde tek gerçek var Yeni Orduspor güzel, genç pırıl pırıl insanlardan kurulmuş yönetim ve harika güzel insan başkanı var, ama bu insanların işleri Ordu ile, Ordu halkının içinde olan bu insanların yanında Ordu yok ise onların “B” planı ne olmalı bende bekliyorum.

Sağol Cahit hocam takım kötü değil, ama eski  Şarlo filmleri gibi sessiz bir mabed içinde kendi seslerine oynayan takım. Teşhis doğru, daha mükemmel olur. Konuşan kesim az, sizi bekleyen kesim kocaman Ordu.

Ordu ili büyür iken bu takımı da büyütün konuşanlar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir