ordu-logo
Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı
mobilya

17 Ağustos 2017 Perşembe, 08:00
YAĞMUR İNCE
YAĞMUR İNCE yagmurince@hotmail.com Tüm Yazılar

BU DÜNYAYI SEVGI KURTARACAK

 

Zamanın su gibi aktığı, insanların masadan kalkan tabaklar gibi eksildiği dünyada hep bir telaşlıyız. Bazen göz bile kapattırmıyor bu bir şey kaçırırım korkusu. Kaybettiklerimizin, hayatımızdan eksilenlerin farkında değiliz oysa.

Mesela şuan bunu okurken çevrenizde olup bitenler, birer eksik sizler için, çünkü beş saniye öncesini göremediniz. Kayıplarımız da öyle elbette, belki saniyeler belki seneler… Eninde sonunda herkesin toprağa döneceğini unutup, nasıl da sırt çeviriyoruz birbirimize. Kimi görüşleri yüzünden kimi yürüdüğü yoldan kimiyse görüntüsünden yargılıyor karşısındakini. Kalbinizin hassaslığından dert yanıp, insanları taştan sanıyorsunuz.

Gönül yarası sadece sevdadan olmuyormuş, bir amca öğretmişti bunu. Eşinden ve çocuğundan ayrı bir balıkçı, fırtınalı havada denize çıktım demişti. Yeterince açık olmak lazım, deniz böylesine dalgalıyken derinliklerine gitmeye çalışmak bizimkisi. Gönlümüzdeki yarayı ancak sevgi kurtarabilir. Bu dünyayı sevgi kurtaracak görüşü ya fazla hayalperestlik içerdiğinden ya da çocukça geldiğinden pek yetişkinlerin ağzından duyulmaz.

Sokak hayvanları için su ve yemek bırakın kapınızın önlerine ve çocuklarınıza sokakta gördüğü bir kedi ya da köpekten tek farkının ilerde bir gün kendine yenildiğinde kan dökmenin iyi hissettirebileceği yaratığın teki olacağı gerçeğini öğretin. Korkması gereken şeyin hayvanlar olmadığını, eğer yatağında masalını dinledikten sonra rahat uyuyabiliyorsa, bunun insanlığını unutup dünyaya kan kusturmak isteyen kişilere karşı vatanını koruyan bir millet sayesinde olduğunu söyleyin.

Gökyüzünde yıldızları saymaya çalışan çocukların büyüdüğünde kafasını yerden kaldırmayacağını, kıracağı kalplerin, söyleyeceği sözlerin, neden olacağı hasarların belki de masasında kalan tek tabağın kendisininki olmasına sebep olacağını ama yine de bu dünyayı sevginin kurtaracağını uyuması için okuduğunuz masallara ilave etmeyi unutmayın.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir