ordu-logo
Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı
mobilya

06 Eylül 2017 Çarşamba, 09:30
GÜRSEL YILDIRIM
GÜRSEL YILDIRIM yildirim.gursel@gmail.com Tüm Yazılar

ELMA YUVARLAK DEĞİLDİR

 

 

AKP’li kardeşlerimin gündem oluşturmak konusundaki becerisizliklerine bayılıyorum. Çoğunun ağzından çıkan sözün nereye gittiğini bilmemezlikleri yarı cahilliklerini ortaya koyuyor ki, gülsem mi, ağlasam mı şaşılıyorum. Hani cahil desem, neyse. İnsanın cahilliğini bilmesi kadar onurlu duruş önemlidir. Geminin kaptanı olsalar, iskeleye baştan kara girerler.

Alıştık (mı) artık; Atatürk’e, geçmişin değerlerine saldırmak, yakalarında bir süs gibi duruyor. Dinci geçinip cami avlusunda dinbazlık yapmaları zaten vatandaşa illallah dedirtti. Nerede çıkar ilişkisi varsa orada dikenli kaktüs gibi boy gösteriyorlar.

Herhangi bir konuda fikir üretmekten çok Reislerinin söz tekrarını yapmaktan da ileri gidemiyorlar. Eleştiriden uzak, karşı olmaktan korkak biçimde kendilerine yer arıyorlar.

Hepsi böyle mi?

Kesinlikle hayır. Ülkeyi yönetmeye niyetlenmiş ve bunu becermiş bir partinin kadrosunda aklı eren birçok kişi var. Hani diyebilirsiniz; ne kadar akılları eriyor. Bu konu seçmeni ilgilendiriyor. Hepsi memnun ki yerinden, on beş yıldır dönen yok koltuğundan.

Aklı erenlerden bir tanesi “Dünyanın yuvarlak olmadığını” yumurtlamış. Bu konuda ne kadar araştırma yaptı bilmiyoruz. Günümüzün çoğu intihalci profları gibi onun da, “flat earth” akımı olarak bilinen yalancı düşüncenin öncüsü Dave Murphy adlı kişinin sitesinden bursa escort alıntı yaptığını açıkça belli. Yani kendi özgün düşüncesi değil. Dave Murphy adlı kişi ayrıca “insanın idrarla beslenmesi gerektiğini” savunuyor. AKP Fatih Gençlik Kolları Başkan Yardımcısının bu konudaki özgün düşüncesini de bilmek isterim doğrusu.

Böyle özgün düşünceli ve değerli arkadaşlarımızın iktidar partisi mensubu olması, geleceğimiz hakkında endişelerimi artırıyor. Bu ve buna benzer kişilerin, hele eğitimimizin proğramını düzenlemeye kalkmaları gelecek için ne gibi tehlikelere ulaşacağımızın göstergesi olacak. Karma eğitimden vazgeçip kızlı erkekli ayrıma girmek, ulaşımda kadınlara ayrı otobüsler ayırmak, güya kısa eteklerle otolarda oturanlara tokat akşetmek, kadınların saçından günahları karşılığında yılanlar sarkıtmak .. bu tür arkadaşlarımızın çok önemli özgün fikir ve davranış göstergesidir.

Hani ayvayı yadsıyıp yuvarlak değildir dese, neyse; Havva’nın yediği elmanın da yuvarlak olmadığını söyleyebilecek kalitede yöneticilerimizle gurur duyacağız. Geleceğimizi onlara teslim edeceğiz ve güneşi doğudan değil o arkadaşın istediği cenahtan doğdurup yeni bir yaşam tarzına yöneleceğiz.

Yürü be Türkiye!

Bernard Shaw’ın dediği gibi “Hiçbir şey bilmesin, yine de her şeyi bilir sanır; böyle biri neden başarılı politikacı olmasın?”.

Bizim eksiğimiz, böylesi başarılı politikacıların çok çok olmaması.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir