ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

05 Şubat 2018 Pazartesi, 21:18
MUSTAFA KÖKSAL
MUSTAFA KÖKSAL mustafakoksal@hotmail.com Tüm Yazılar

NE MAÇTI AMA!

Diyarbekir  takımını bugün ilk yarı bu sahada Yeni Orduspor maçında izlediğimde hakikaten biraz irkildim. Diri ve işi bilen isimlerden oluşmuş kadroları vardı. Orduspor’da ise yeni transferler uyum sorunu ve tedirginlik bir iki sporcu dışında çoktu, takımın saha hakimiyeti açısından noksan olması da handikaptı.

Bu takım kapı gibi idare ve desteğe rağmen, başkana sırtını dönmüş diyenlere rağmen, iş dünyasına, söz verip de elini cebine atabilen insanlara ve sahada bugün şükür olan taraftara rağmen, bu karakterli isimlerle ligin tepesinde 3. sırada olabilmişse bravo demek önce bu Yeni Orduspor’a emek verenlere ayıp olur.

Bu maçta ise çok zorlandık, saha içinde basit hataları olan takımın birde iki oyuncusu sahada varlık açısından olsa da, olmayınca, ‘hayda’, 8 kişi ile Diyarbekir takımına karşı çok fazla bir şey yapmadık ve sadece  oynadık, o halde bile goller kaçırdık. Yediğimiz o gol, verilen mücadele, öne çıkan üç beş isim, ve tribünde başlayan homurtular dışında aklımızda kalan, verilen mücadele ve hakemin isteyerek verdiği iyi niyetli ‘5’ dakika. Bu beş dakikada az daha yiyeceğimiz rakibin bulduğu kolay 2 pozisyon.

Bu takımın kaptanı, oda Yeni  Orduspor yönetimin  ve teknik heyetin güvendiği bu takımın saha içi patronu. O da güven duyulan ve bu kulübün kaptanı olan önemli bir isim ise çok fazla olmalı bu değil. Bu günde çok istekliydi, iyiydi, sahada belli anlar belki yoktu, son dakikalarda alındı.

Bu  oyunda hatalar vardı  diyenlere hatırlatırım, bu takımın bir hocası var ve  hocasının adı var,hatada sevapta onun,ve ona direksiyonu veren idare de.

O  oyun sistemini, taktik versiyonunu böyle olsun bu maçta istedi ise diyecek çok fazla şey olmaz. Onları en iyi tanıyan o.

Onun, teknik yardımcıların, futbol şubesinin bu yarışa giden yolda faydası çok tabi ki, beklide orta sahayı daha güçlü kılıp, bugün buradan bu maç dan 3 puanı alma yoluna gidebilirdi, zorda olsa  1 puanı almayı başardı.

Ama ortada kocaman gerçek var ki çok büyük sıkıntı. İki üç forvetten bir forvet olmayan, kanatlardan yalnızca sağ ara sıra sol ile iş yapabilen Yeni Orduspor’da gol sorun. Sakatlar olunca nefes almakta zorlanır bence, kapıları kapatılmış bir takımın hocası olmak, etrafındakilerin çekilip de yalnız bırakılan yöneticileri olmak ne kadar zor, ancak orada olanlar bilir.

Bu havada bir takımın bu maça hazırlanması, rakiplerinin kaybettiği haftada 3 puanla yukarı da olmayı istemesi hedefi olan takım adına çok önemli idi. Haftaya bu takım dışarıda, hedef 3 puan. Oralardan puan almak için çalışacak olan takımın da iyileşirse moralmen bedeni, noksanlıklarda giderse çalışmalarda, herkes için çok iyi olacak.

Ben her şeye rağmen gelen 1 puana alkış yollamak istiyorum, ya kaybetseydik. Birde iki Ordu var diyenler, Orduspor’a sırt dönenlere bir kez daha düşünün demek istiyorum diyenler, lütfen bu Ordu’nun BAL’da ve ligde takımları var.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz