ordu-logo
Son Dakika
12 Aralık 2017 Salı
mobilya

10 Ekim 2017 Salı, 08:20
UFUK ERSOY
UFUK ERSOY ufukersoy52@hotmail.com Tüm Yazılar

VE PERDE…

 

Başlıyoruz nihayet…

Ordu’nun, Orduluların inatla direnerek ayakta tutmayı başardığı tiyatrosu, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu perdesini açıyor.

Kavuşuyoruz seyircimize…

Sahne tozuyla beslenmeye devam edeceğiz bir sezon boyunca…

***

Geçtiğimiz yıl 35 bin seyirciyi ağırladık. 200 kez perdemizi açtık kapattık. Başarı denen o beyaz kuş yüreğimize konup, aydınlık bulutlara uçurdu bizleri.

Bu sezon farklı bir tarzı olan, başarılarına her daim şahit olduğumuz yazar Bilgesu Erenus’un “MİSAFİR” adlı eseriyle başlıyoruz.

Misafir, 1960’lı yıllarda daha iyi yaşamak amacıyla Türkiye’den Almanya’ya işçi akını konusu, önce “misafir” olarak çağırılan insanların daha sonra deformasyona yol açması ve uyumsuzluk gibi nedenlerle kovulması, aidiyet duygusu gibi örgülerle, yurtsuz kalmanın hikâyesinin vurgulandığı, evrensel ekonomik temelleri dile getiren bir oyun. Kimi zaman gülümsetecek, kimi zaman hüzünlendirecek bizleri. Lakin tiyatromuza, Ordu’muza yakışan bir oyun.

 

***

Ve çocuklarımızı unutmadık tabi. Yine çok değerli bir yazarımız, bu işin mutfağından yetişmiş deneyimli bir ustanın, yazar Özer Tunca’nın “OYUNUN ADI KÜLKEDİSİ” adlı müzikli çocuk oyunu küçük izleyicilerimizle buluşacak.

“Külkedisi” oyununun başlamasına kısa bir süre kala oyuncuların oyunu bıraktığını öğrenen yönetmen, seyirciler salona alınmaya başlanınca perdeyi kapatmamak için tüm oyunu teknik ekibe oynatmaya karar verir. Ezberleri olmayan ve daha önce sahneye hiç çıkmamış teknik ekibimiz alışık olmadığımız bir “Külkedisi” masalıyla karşımıza çıkarlar.

***

Biz hazırız.

Biz perdemizi açıyoruz.

Hayatınız tiyatro sahnesi kadar aydınlık olsun.

Haydi tiyatroya…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir