ordu-logo

Son Dakika
19 Şubat 2018 Pazartesi

02 Şubat 2018 Cuma, 08:35
SERAN EREN ŞENSOY
SERAN EREN ŞENSOY seranerensensoy@hotmail.com Tüm Yazılar

Zehir satıyorlar!

Gençliğin ve ailelerin kabusu hiç kuşkusuz uyuşturucu.
Öncelikle bu konuda olağanüstü mücadele veren güvenlik güçlerimizi kutluyorum. Gerçekten son yıllarda bu zehir satıcılarına önemli darbeler vurdular. Ama yeterli değil.
Cana ve paraya doymayan zehir tacirleri gençleri bu zehre alıştırmak için her yolu deniyorlar. Her çeşidini yapıyorlar. Lise çağına kadar inip daha da küçükten gençlerimizi zehirlemeye çalışıyorlar.
Gençler bu alışkanlıktan dolayı sürünüyor, hatta ölüyorlar. Aileler parçalanıyor, yuvalar dağılıyor.
Artık okullarda öncelik buna verilmeli diye düşünüyorum. Öğretmenler ilkokuldan itibaren öğrencilere kötü alışkanlıkları her sabah “günaydın” der gibi anlatmalı, daha çocukluk çağından başlayıp hız kesmeden bununla ilgili ciddi bir mücadele ve bilinçlendirme yapılmalıdır.
Hem gençler, hem aileler daha doğrusu herkes bu konuda duyarlı ve uyanık olmalı, çevremizdeki bu tür satıcılar emellerine ulaşamadan yakalanarak, cezalandırılmalıdır.
Ülkemizde uyuşturucunun girişine ve imalatına son vermek üzere de daha duyarlı ve sert olunmalı.
Uyuşturucu tacirlerine en üst sınırdan ceza verilmeli, hiç değilse bundan sonra bu işi yapmayı düşüneceklere ibret olmalıdır.
Eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminde öğretmen ve öğrencilere başarılar diliyor, gençlere kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını anımsatıyorum…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz